Rekordní zimní počasí devastuje zásoby ovocných stromů v Kanadě

Sad Creston Valley v Kanadské Britské Kolumbii viděl celou zásobu ovocných stromů zdecimovanou nedávným extrémním zimním počasím. Region zažil od 12. do 14. ledna rekordně nízké teploty, které dosahovaly až -27,2 stupně Celsia. Frank Wloka z Wloka Farms uvedl 100% úmrtnost pupenů na svých ovocných stromech, včetně broskví, meruněk, sušených švestek, švestek, nektarinek a třešní. „Škody jsou mimořádně značné,“ řekl. „V minulosti jsme zaznamenali ztráty na úrodě, ale ne tak rozsáhlé, jako jsme zažili tento obrat.“

Wloka předpovídá významné finanční dopady, protože farma nebude mít letos žádné bobuloviny na prodej. Farma bude nadále produkovat zeleninu a část jablek, ale tyto plodiny nepřitahují tolik návštěvníků do Creston Valley. Další místní podniky, jako je Red Bird Winery, také hlásily značné škody způsobené zimní bouří.

Wloka spolupracoval s agronomem z Pearl Agricultural Consulting Inc. na posouzení škod. Poupata byla nalezena mrtvá a hnědá a došlo také k poškození větví, což naznačuje, že stromy mohou být ohroženy odumřením.

Zdroj: vancouverislandfreedaily.com