pivo Bernard

Lapidární satirický úder do dnešních instantních PR-trendů, které léčí příznaky, ale ne chorobu, začíná být novým, velmi úspěšným trendem v reklamě.

pivo Bernard
pivo Bernard

Zveřejněnou reklamu jsem našel na facebooku a mezi mnoha komentáři psala čtenářka jménem Zuzana Svěcená: „Nejen ze děláte dobrý nepasterizovaný pivo, nejen že ho máte v super lahvích, které používám na zavařování šťáv, ale i ten váš smysl pro humor a nohy pevně na zemi….Mám vás fakt ráda Bernardi. P. S. A sexuální obtěžování jsem samozřejmě zažila taky, ale vyřídila jsem si to s dotyčnými hned a bylo jasno. K tomu by jsme měly naše dcery vést, a ne k tomu mlčet a pak po letech dělat chudinky.“
Moudrý komentář. Přidávám k tomu svou zde už nedávno prezentovanou úvahu, že v civilizaci nastavené americkým puritanismem mohl hollywoodský oligarcha Weinstein desetiletí manipulovat tisíce svých zaměstnanců a sdírat z nich finančně i lidsky kůži – ale vaz mu zlomily až machly v ložnici. Chraňbůh, aby jednou někdo přišel s vlnou METOO, které by se netýkalo jen sexu, ale zaměstnaneckého zneužívání jako takového. To by totiž byl konec kapitalismu. (Tedy až na pár slušných firem, počínaje nejspíš Bernardem.)