petice za zachování české koruny

Libor Vondráček • Svobodní
Libor Vondráček • Svobodní

Děkuji všem, kteří podpořili petici za zachování české koruny. Díky tomu za sebou máme s místopředsedou Robertem Vláškem první jednání v petičním výboru Senátu.

Cílem předání petice je zajištění senátní podpory pro “vyjednání výjimky ze zavedení eura”. Cestou k dosažení tohoto cíle by mohlo být i uspořádání veřejného slyšení na téma ne/výhody zrušení české koruny.
Všechny naše požadavky vychází z textu petice, kterou do dnešního dne elektronicky nebo fyzicky podepsalo přes 30 tisíc lidí! Budeme moc rádi, pokud se zapojíte do sběru dalších podpisů. Všechny instrukce k tomu potřebné najdete na webu https://za-korunu.cz/

Český lev nosí na hlavě korunu jako symbol suverenity Zemí koruny České. Součástí naší suverenity je nejen symbolicky stabilní a silná měna, která svědčí českému hospodářskému živlu i úsporám našich občanů. Proto jsme připravili jako uskupení Svobodní petici pro zachování české koruny, ke které doplňujeme následující odůvodnění.

„Přijetí euro by bylo negativní pro občany ČR zejména tím, že svěříme další významnou část naší suverenity do rukou nikým nevolených úředníků v Bruselu/Frankturtu. Dnes si sice znehodnocujeme měnu sami, ale pokud bychom to chtěli přestat dělat, můžeme. Po přijeti eura už to nebudeme moci přehodnotit. Zkušenost Slováků je taková, že po přijetí eura se výrazně podražilo. Fixovaný kurz těsně před výměnou pro ně byl nevýhodný, lze předpokládat, že podobně by to mohlo být i u nás. Každý si dnes může vybrat, co je pro něj lepší měna, a tímto krokem by byla zmenšena možnost volby, a snížena měnová konkurence,“ říká Libor Vondráček k významu akci a dodává: „Koruna patří k České republice, stejně jako patří koruna na hlavu českého lva – naopak nad hlavu lva nepatří ani rudá hvězda, ani 12 hvězd žlutých.