Případy USA COVID-19 dosáhly chmurného milníku 20 milionů, zatímco rozporuplnost zůstává v zemi

Rok 2020 byl pro mnoho Američanů jako „něco z hollywoodského filmu“. Země byla tvrdě zasažena pandemií COVID-19. Mezitím byl svědkem celostátních protestů proti rasové nespravedlnosti a jednoho z nejrozpornějších prezidentských voleb v historii.

Když byli Američané v nedávném průzkumu požádáni, aby popsali rok 2020 jediným slovem, téměř každý čtvrtý z nich použil „hrozný“, „hrozný“ nebo „hrozný“.

Průzkum USA Today / Suffolk University, kterého se zúčastnilo 1 000 registrovaných voličů a který se konal 16. – 20. Prosince, rovněž zjistil, že 15 procent respondentů používalo omluvy a téměř všichni citovali slova, která odrážela napětí nebo bolest.

Aby toho nebylo málo, počet infekcí COVID-19 v novém roce stále stoupá.

V pátek dosáhl celkový počet případů COVID-19 ve Spojených státech 20 milionů, uvádí Centrum pro systémovou vědu a inženýrství (CSSE) na univerzitě Johns Hopkins University.

Anthony Fauci, nejvyšší odborník na infekční choroby, v rozhovoru pro MSNBC kritizoval rozpory v zemi, které zabránily jednotnému boji proti pandemii COVID-19, a uvedl, že je „nepředstavitelné“, že někteří Američané stále věří, že pandemie je „falešná zpráva“. po všech ztracených životech

Spojené státy zdaleka zůstávají národem nejhůře zasaženým pandemií, přičemž nejvíce případů a úmrtí na světě tvoří více než 23 procent celosvětového počtu případů.

Trvalo 292 dní, než USA dosáhly svých prvních 10 milionů případů, ale pouze 54 dalších dní se to zdvojnásobilo, uvedla v pátek CNN.

Ponurá čísla by se mohla v příštích týdnech celostátně vyšplhat kvůli nárůstu shromáždění a cest přes prázdniny, i přes varování před tím, že by se tak stalo uprostřed zhoršující se pandemie, tvrdí odborníci na veřejné zdraví.

Fauci ve čtvrtek předpovídal, že normální život se u většiny Američanů neobnoví až na podzim roku 2021.

„Bude to trvat několik měsíců … Nestane se to v prvních měsících,“ řekl Fauci v rozhovoru pro MSNBC. „Pokud to uděláme správně, doufejme, že až se dostaneme na konec léta, začátek podzimu 2021, můžeme se začít přibližovat k určitému stupni normality.“