Shell vypne Prelude LNG kvůli pracovním sporům

Prelude dokáže vyrobit 3,6 milionu tun zkapalněného zemního plynu ročně

Shell vypne Prelude LNG kvůli pracovním sporům
Shell vypne Prelude LNG kvůli pracovním sporům

Shell zastavuje výrobu ve svém zařízení na plovoucí zkapalněný zemní plyn Prelude (FLNG) na moři v Západní Austrálii poté, co odboráři odmítli nejnovější nabídku společnosti na zlepšení platových a pracovních podmínek.

Mluvčí společnosti Shell řekl agentuře Anadolu, že výroba v zařízení Prelude FLNG provozovaném společností Shell byla 11. července dočasně pozastavena kvůli zákazům práce, které v současnosti platí v rámci chráněné průmyslové akce ze strany členů Australského svazu pracovníků a odborového svazu elektrotechnických odborů, které zakazují odběry. .

„Dokud nebudou zrušeny zákazy odběru nákladu a elektrárna nebude moci být bezpečně znovu spuštěna, zůstane na palubě personál, který musí vykonávat funkce kritické z hlediska bezpečnosti, zatímco všichni ostatní pracovníci budou demobilizováni,“ řekl.

„Shell uznává právo všech pracovníků uplatňovat svá práva, včetně práva účastnit se protestních akcí. Bezpečnost a dobré životní podmínky lidí na našich pracovištích zůstávají naší nejvyšší prioritou,“ dodal.

Zařízení Prelude FLNG provozované společností Shell je pobřežní vývojové zařízení, které vyrábí zemní plyn ze vzdáleného pole přibližně 475 kilometrů (295 mil) severovýchodně od Broome v západní Austrálii.

Zařízení Prelude FLNG produkuje 3,6 milionů tun ročně (mtpa) LNG, 1,3 mtpa kondenzátu a 0,4 mtpa LPG.

Zařízení provozuje Shell ve společném podniku s INPEX (17,5 %), KOGAS (10 %) a OPIC (5 %).