Private banking Tatra banky s 3 cenami od Euromoney

Britský magazín Euromoney i letos ocenil kvalitu služeb privátního bankovnictví Tatra banky. Prestižní ceny získal Private BankingTB až ve třech kategoriích.

Víme, kolik investoval Schwarzenberg do své mladičké přítelkyně Janičky
Víme, kolik investoval Schwarzenberg do své mladičké přítelkyně Janičky

Tatra banka nastavila vysoký standard péče o privátních klientů, kterou se snaží neustále zdokonalovat. Díky tomu se stala vítězem až tří kategorií Private Banking Survey 2015 od respektovaného měsíčníku Euromoney:

Investiční možnosti banky (Investment Banking Capabilities)
Filantropie a společensky odpovědné investování (philanthropy and Social Impact Investing)
Poradenství v oblasti generačního plánování a Trusty (Succession Planning Advice and Trusts)

„Chceme se posouvat dál a děláme vše pro to, abychom byli nejlepší. Díky tomu privátní bankovnictví Tatra banky je lídrem na slovenském trhu, který spravuje prostředky více než 3 000 klientů v celkové hodnotě více než 1,8 miliardy eur. Ocenění kvality našich služeb na mezinárodní úrovni je pro nás velkou poctou, „vyjádřila se Kateřina Boledovičová, ředitelka privátního bankovnictví Tatra banky.

Klienti privátního bankovnictví Tatra banky mohou využít více než 3 800 investičních produktů. Oblíbenými se staly tzv. Best entry certifikáty, které výrazně snižují riziko spojené s investováním do akciového trhu. Stejně i řešení vytvořené ve spolupráci s Tatra Asset Management a Raiffeisen Capital Management, díky kterým může slovenský investor využít zajímavé investiční řešení. Kromě toho Tatra banka představila letos Private Rent, produkt určený konzervativní nastaveným rentierskym klientům.

Oblíbeným nástrojem k udržení hodnoty i pro další generace je nadále zlato. Loni využili klienti pokles na jeho ceně a za posledních 12 měsíců zobchodovalo více než 320 kg tohoto kovu. Tatra banka poskytuje možnost obchodování s investičním zlatem bez zprostředkovatele od roku 2009. Od tohoto momentu private banking Tatra banky prodal investiční zlato v hodnotě více než 150 mil. USD. Rekordním byl rok 2011, kdy prodej investičního zlata přesáhl částku 42 mil. USD.

Mezi další služby pro privátní klienty patří služba Wealth managementTB (účinný systém péče o finanční majetek), Art consulting (odborné konzultace v umělecké oblasti) včetně aplikace Art ConsultingTB pro iPad a iPhone s funkcionalitou Live náhled, bezpečnostní schránky (pronájem samoobslužné bezpečnostní schránky v nadstandardně zabezpečených prostorách banky s přístupem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu). Pro usnadnění práce s investicemi přinesla Tatra banka jako první aplikaci MobileSignTB, díky které klienti vědí komfortně uzavírat obchody jednoduchým potvrzením přes mobil.