Mexické řetězce rychlého občerstvení – Taco Bell posedlost mexickým jídlem v Americe

Mexické řetězce rychlého občerstvení - Taco Bell posedlost mexickým jídlem v Americe
Mexické řetězce rychlého občerstvení – Taco Bell posedlost mexickým jídlem v Americe

Pojďme udělat sendvič s komplimenty (ehm, pochválit taco?) Pro Taco Bell.

Za prvé, dobré: Jak vysvětlil historik jídla Jeffrey Pilcher NPR „Taco Bell byl z velké části zodpovědný za nastartování posedlosti mexickým jídlem v Americe, zemi, která ji do té doby považovala za divnou, kořeněnou a potenciálně kontaminovanou. Kdyby nebylo Taco Bell „rozkvetla by naše láska k tacos tak rychle, jako se rozkvetla – pokud vůbec?

Nyní je to špatné: první americký „mexický“ řetězec je diskutabilně nejméně mexický kloub ze všech na tomto seznamu. Jistě, existují variace tacos a burritos, které alespoň připomínají jejich mexické protějšky – i když pokryté podivným, jasně žlutým, falešným sýrem. Ale pak existují obludnosti jako „Mexická“ pizza a Triple Double Crunchwrap .

Takže ne-mexická je nabídka Taco Bell, zmátla Mexičany a musela být znovu označena, když řetězec se pokusil otevřít místo v Mexiku v roce 1992 . Taco Bell byl vyhnán z Mexika do dvou let od otevření a byl vyhnán podruhé, když to bylo se pokusil znovu otevřít v roce 2007 .

Ukončíme naši pochvalu taco pozitivním: V Mexiku nemusí být žádné Taco Bells, ale tady v dobré americké USA byl právě hlasován řetězec Oblíbená americká mexická restaurace – i když to může být pro Američany větší hanbou, jako kompliment pro Taco Bell.