Majitelé hotelů ve městě Arua volají po lepších službách

Poslanec Atima ve středu oslovoval majitele hotelu Arua Central Division
Poslanec Atima ve středu oslovoval majitele hotelu Arua Central Division

Majitelé hotelů v centrální divizi Arua v Arua City volali po úřadech o lepší služby.

Během středečního jednání s vedením centrální divize v kancelářích divize majitelé hotelů uvedli, že služby jako voda, pouliční osvětlení a silniční síť k jejich hotelům nejsou dobré a v důsledku toho přicházejí o zákazníky.

Ivan Bongo, manažer hotelu Desert Breeze, který zastupoval Michaela Olumu, majitele hotelu, uvedl, že výpadek proudu ve městě vždy ovlivní jejich podnikání.

„Ve městě vždy není elektřina, a když je teď období sucha, není tam voda, což je také problém. Silnice vedoucí k našim hotelům jsou ve špatném stavu a mnoho hotelů bylo také uzamčeno kvůli místním daním. Vědomi si toho, že se lidé z Covidu teprve zotavují, není co řešit. Můžete zjistit, že většina hotelů zůstane týden nebo dva bez zákazníků, a to je pro nás velká výzva,“ poznamenal Bongo.

Pro divizi však řekl, že očekávají, že jim budou zaplaceny daně, což je důvod, proč byla schůzka svolána, aby se pokusila tyto problémy řešit a najít cestu vpřed.

Během setkání Jackson Atima Lee Buti, poslanec centrální divize Arua uznal problémy, kterým majitelé hotelů čelí, ale stále je povzbuzoval, aby dodržovali daňové předpisy.

„Chci vyzvat majitele hotelů, aby podpořili divizi, pokud jde o placení daní. Určitá vymoženost lze zavést prostřednictvím placení daní. Výzvy, kterým čelíte, lze řešit na národní nebo místní úrovni, když platíte daně, a já bych chtěl, abyste byli v souladu s daňovými předpisy, včetně mě, a podle ústavy platíme daně, abychom mohli rozvíjet naši zemi,“ řekl Atima.

„Ale obecní úředník (TC) a Vaše uctívání starosty, musíte tyto lidi podpořit.“ Jsem hoteliér a nyní jsem v tomto hotelovém byznysu 12 let a znám problémy, kterými procházejí. Mluvili o tom, že když svou krávu dobře nakrmíte, bude vám dávat dobré mléko, a pokud svou krávu dobře nenakrmíte, nemáte se kde podojit, takže musíte v mnoha ohledech podpořit majitele hotelu,“ dodala Atima. .

Řekl, že návštěvníci, kteří přijdou do Arua City a West Nile, jsou nejprve přijati majiteli hotelu, než vůbec půjdou na různá místa.

„Tyto hotely jsou tváří města, ale většina z nich prochází mnoha výzvami a některé z nich zde vyvolaly, zejména špatné pouliční osvětlení, což není jejich problém, ale hlavní problém, se kterým bojujeme na národní úrovni. . Takže bojujeme za připojení k národní síti, která bude řešit problém černých míst, kde jsou zákazníci okrádáni, telefony vybírány, lidé jsou ohrožováni a nakonec do těch hotelů nechodí,“ poznamenal Atima.

Atima apelovala na technické vedení divize, aby zajistilo, že na silnicích, které vedou k hotelům v divizi, budou pouliční osvětlení, protože čekají na připojení hromadného napájení vládou Ugandy.

„Daně, které tito lidé platí, proč nezajistíte, aby svítilo pouliční osvětlení?“ Ve skutečnosti, před dvěma týdny byla Arua City úplná tma, ale když lidé slyšeli, že prezident přichází, když jsem se vrátil z Kampaly, zjistil jsem, kdy jsou všechny ulice osvětlené a až se prezident vrátí, zhasnou. Co děláme TC? To je špatné, je to nespravedlivé. Osvětlujete ulice, protože přichází prezident, ale ve chvíli, kdy se vrátí, nevím, jestli sundáte ty solární panely, vyjmete baterie, co vy lidi děláte, myslím, že to musí přestat!“ Atima varovala.

Pokud jde o problémy se špatnými silnicemi, Atima řekl, že vláda nadále vkládá peníze na údržbu silnic ve městě Arua, které se na zemi neodrážejí.

„Jak teď mluvím, máme shs500m, kteří leží nečinně.“ To jsou peníze, které měly být použity na údržbu těchto silnic, které vedou k hotelům, ale TC, máte hodně práce. Jen vám to předkládám, vím, že jste nový, ale vězte, že někteří vaši předchůdci určité věci nedělali. Jsou to peníze pro letošní finanční rok, ale peníze, které byly zaslány na údržbu silnic v předchozím čtvrtletí, jsou téměř 800 milionů shs a nevíme, kam se poděly,“ divila se Atima.

Navzdory těmto výzvám vyzval poslanec Malika Drakumu, nového městského úředníka centrální divize Arua, aby se ze všech sil snažil bojovat s korupcí a zajistil, aby existoval jednotný systém hodnocení hotelových podniků kromě nasazování lidské tváře, když přijde. k výběru daní.

Drakuma ve svých poznámkách pochválil poslance za vedení a řekl, že posledních 20 let byl úspěšný v místní správě tím, že pracoval s lidmi bez ohledu na jejich postavení, což je zásada, kterou slíbil, že bude pokračovat.

„Taky tě podpořím, miláčku.“ Poslanec Atima, protože je to všechno o tom, jak proměníme naše město, jak uděláme naše město lepším než mluvit o Gulu. Pro mě je to tak, takže jsem slíbil svou plnou podporu při práci s vámi a všemi,“ řekl Drakuma.