Lékaři opouštějí nemocnici Austin v Texasu uprostřed vyšetřování mrzačení pohlaví

Lékaři opouštějí nemocnici Austin v Texasu uprostřed vyšetřování mrzačení pohlaví
Lékaři opouštějí nemocnici Austin v Texasu uprostřed vyšetřování mrzačení pohlaví

Po vyšetřování generálního prokurátora Amerického státu Texas Kena Paxtona nemocnice uvedla, že lékaři, kteří dříve na klinice pracovali, odejdou.

Poté, co texaský generální prokurátor Ken Paxton zahájil vyšetřování dětského zdravotního centra Dell v Austinu kvůli poskytování služeb mrzačení pohlaví nezletilým, centrum nyní své praktiky zastavilo.

Podle zpráv jen několik hodin po zahájení vyšetřování byli rodiče informováni, že lékaři, kteří tam dříve pracovali, propuštěni a že rodiče budou muset najít nové ošetřující lékaře.

„Zatímco lékaři, kteří dříve na klinice pracovali, budou odcházet, klinika zůstává otevřená a podporovaná dalšími lékaři v rámci Dell Children’s Medical Group. Nadále jsme zastánci nejlepší možné péče a léčby pro děti ve středním Texasu,“ uvedl mluvčí nemocnice.

DCMC říká, že berou obvinění vážně a tvrdí, že zakazují předepisování hormonů nebo operace mrzačení pohlaví nezletilým:

Naše organizace zakazuje chirurgický zákrok a předepisování hormonální terapie pro léčbu genderové dysforie u dětí. I když naše kliniky pro dětskou a dorostovou medicínu tyto zákroky neposkytují, poskytujeme dětem bezpečné a přívětivé místo, kde mohou získat další formy primární péče a léčby, včetně léčby nemocí a úrazů, návštěv u dětí a školní prohlídky. Tuto situaci důkladně prověřujeme. V rozsahu, v jakém mohla být péče poskytovaná na naší klinice v rozporu s postojem naší organizace k této důležité otázce, máme v úmyslu přijmout vhodná opatření.

Začátkem tohoto měsíce Project Veritas zveřejnil dokument, v němž povolal skupinu nemocnic a lékařských skupin, které poskytovaly služby mrzačení žen a mužů pro nezletilé. Na seznamu bylo i Dell Children’s Medical Center v Austinu.

Ve videu licencovaný sociální pracovník z DCMC řekl tajnému vyšetřovateli, že děti ve věku 8 a 9 let začínají přecházet do jejich péče.

Paxton vydal žádost o prozkoumání DCMC a požadoval, aby nemocnice poskytla jeho kanceláři všechny dokumenty týkající se „genderové identity“ a „péče potvrzující pohlaví“ dítěte.

Mezitím legislativa, která výslovně zakazuje mrzačení žen a mužů u nezletilých, konečně v pondělí prošla texaským sněmem v hlasování obou stran. Legislativa vyžaduje ještě jeden souhlasný hlas v Senátu, než zamíří ke stolu guvernéra Grega Abbotta.