Italské středopravicové maďarské sympatie jsou trnem v oku mainstreamu

Italské středopravicové maďarské sympatie jsou trnem v oku mainstreamu
Italské středopravicové maďarské sympatie jsou trnem v oku mainstreamu

Předseda Evropské lidové strany Manfred Weber byl povolán k odpovědnosti poslankyní Evropského parlamentu za Hnutí pěti hvězd Laurou Ferrarovou, která říká, že Weber by měl vysvětlit, proč zaprodal identitu a hodnoty středopravice EU krajní pravici podporou „Orbána“. „řízená koalice“ v italských volbách, uvedl Euractiv .

V září se v Itálii uskuteční předčasné volby, největší šanci na vítězství ve volbách má pravicová koalice tří stran: Bratři Itálie v čele s Giorgia Meloni, Forza Italia Silvia Berlusconiho a Lega, která je spojena s Matteem Salvinim. . Bratři z Itálie mají mezi třemi stranami největší podporu a podle podmínek dohody mezi nimi by z této strany mohl vzejít příští premiér země, kterým by mohla být Giorgia Meloni.

Stále pravděpodobnější postup pravice v Itálii zvedl obočí, a to je také důvod, proč Laura Ferrara zaútočila na Manfreda Webera. Středověký europoslanec Hnutí pěti hvězd říká, že předseda EPP musí vysvětlit, proč dovoluje otevřeně euroskeptickým hlasům v rámci stranické rodiny otců zakladatelů, aby se dostaly do centra pozornosti.

Ačkoli ani Brothers of Italy, ani Lega nejsou členy EPP, Forza Italia vedená Berlusconim ano. Ferrara to popsal jako „berličku“ krajní pravice, s pouhými 19 procenty křesel pro sebe, ve srovnání se 76 procenty pro ostatní dvě strany.

Tato Orbánem řízená středopravice je pohromou pro budoucí evropské integrační politiky a odpovědnost jednoznačně leží na Weberovi, který tyto politické volby podpořil, i když se na to tvářil,“

prohlásil Ferrara.

Manfred Weber byl tento týden v Římě, kde vyjádřil podporu Forza Italia. Weber řekl, že program pravicové koalice je „jasnou zárukou“ pro Evropu, a zdůraznil rozdíl mezi Polskem a Maďarskem, které mají pouze krajně pravicové vlády, uvádí Euractiv .

Je jasné, že evropská levice se nechce smířit s tím, že Itálie, jedna z největších a nejvlivnějších členských zemí EU, by mohla mít brzy pravicové vedení a mohla by v některých opatřeních následovat kroky maďarské vlády.

Právě z tohoto důvodu se různé mediální portály a politici ze všech sil snaží pošpinit italskou pravici nebo dokonce větší maďarskou vládní stranu Fidesz. Důvodem je, že Giorgia Meloni a jeho strana jsou spojenci Fideszu v čele s Viktorem Orbánem, což je pro mainstreamovou evropskou politiku rovněž těžko akceptovatelné.

Jak již dříve informovalo Hungary Today, v La Repubblica byl nedávno zveřejněn článek, který z nové maďarské zprávy a rodinné politiky země obecně vyvozuje nepravdivé závěry. Ochrana tradiční rodiny se stala prohranou bitvou, tvrdí v článku italský deník La Repubblica s odkazem na statistická data, která ukazují, že poměr tradičních rodin v Itálii je pouze 33 procent. Článek odráží několik běžných mylných představ o maďarské rodinné politice – není to vůbec překvapivé vzhledem k tomu, že brzy by se v Evropské unii mohl zvednout další velký skeptický hlas, který by mohl ztížit předávání levicových a liberálních ideologií členským státům.