Březnová inflace v Argentině by mohla dosáhnout 7 %, což by zatemnilo výhled Sergia Massy

Argentinská měsíční inflace by v březnu zrychlila nejvyšším tempem za nejméně posledních sedm měsíců, což znamenalo nový neúspěch pro ministra hospodářství Sergia Massu před říjnovými volbami.

Odhaduje se, že spotřebitelské ceny v Argentině vzrostly v březnu o 7 % oproti předchozímu měsíci, což je nejrychlejší tempo od srpnového nástupu Massy do úřadu, podle průměrného odhadu pěti soukromých ekonomů z Argentiny dotazovaných agenturou Bloomberg.

Zatímco inflace v Argentině v březnu obvykle zrychluje kvůli sezónním faktorům, zhoršující se výhled naznačuje, že argentinské měnové kontroly, série zvýšení sazeb a zmrazení cen tisíců položek se ukazují jako neúčinné.

Roční inflace v Argentině přesahující 100 % zpochybňuje politickou budoucnost Massy, ​​kterou mnozí považují za možného prezidentského kandidáta vládnoucí peronistické koalice .

Dosud nebyli představeni žádní peronističtí kandidáti a minulý týden Argentinský prezident Alberto Fernández novinářům řekl, že se ještě nerozhodl, zda se bude ucházet o znovuzvolení.

Růst cen je i nadále plošně vysoký.

Zatímco vzdělávání a oblečení vedly k nárůstu kvůli sezónním faktorům, náklady na potraviny, nejvyšší vážená kategorie v argentinském cenovém indexu, se podle Santiaga Manoukiana, vedoucího výzkumu poradenské firmy Ecolatina, v březnu zvýšily o 6,7 %.

Toto jsou projekce na březen:

Předpověď roční inflace v Argentině
Předpověď roční inflace v Argentině