Bonus za šrot, čistá vozidla: co si zapamatovat z oznámení Emmanuela Macrona

Během návštěvy továrny Valéo v Etaples v Pas-de-Calais Emmanuel Macron představil svůj plán podpory pro automobilový průmys
Během návštěvy továrny Valéo v Etaples v Pas-de-Calais Emmanuel Macron představil svůj plán podpory pro automobilový průmys

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý při cestě do závodu Valéo v Etaples v Pas-de-Calais představil svůj plán podpory automobilů: šrotovné, čistá vozidla, rozmístění nabíjecích stanic a investice ve výši 8 miliard eur ve Francii.

Tomu se říká sakra vzpruha. Francouzský prezident představil toto úterý svůj plán na podporu automobilky dva týdny po deregulaci.

Po návštěvě továrny Valéo v Etaples poblíž Le Touquet v Pas-de-Calais oznámil Emmanuel Macron celou řadu opatření na pomoc sektoru, který trpěl epidemií koronaviru a poklesem 90 % aktivity během dvou měsíců vězení. .

Prezidenta republiky doprovázel ministr hospodářství Bruno Le Maire a neklamným znamením ministryně pro ekologickou transformaci Elisabeth Borneová, protože hospodářské oživení prochází ekologií.

„Je to výzva pro zaměstnanost,“ řekl Emmanuel Macron, který připomněl, že 15 000 pracovišť těžilo z částečné nezaměstnanosti 250 000 zaměstnanců a že byly poskytnuty 300 milionů eur ve státem garantovaných půjčkách. „Musíme zachovat, ale transformovat. Musíme se připravit na zítřek.“ Dalším je elektromotor, autonomní auto,“ zdůraznila hlava státu.

Emmanuel Macron ukázal svou ambici: udělat z Francie předního výrobce čistých automobilů v Evropě s více než milionem čistých vozidel ročně vyrobených v roce 2025.

Podporujte nákup čistých vozidel

Prezident republiky chce Francouze povzbudit k nákupu nových aut. nutno říci, že tržby v dubnu klesly o 90 %. 400 000 aut nenašlo zájemce . Na konci června to bude 500 000 neprodaných vozů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. „To je bezprecedentní ,“ zdůraznil Emmanuel Macron, „Občané si musí kupovat více aut, a zejména čistá vozidla“.

Za jakýkoli nákup elektrického vozidla se zvyšuje šrotovné. Pohybuje se od 6 000 do 7 000 eur pro jednotlivce a 5 000 eur pro společnosti a komunity . Cílem je vyřadit nejvíce znečišťující vozidla. Emmanuel Macron také oznámil bonus ve výši 2 000 eur za nákup plug-in hybridního vozidla .

Výjimečný konverzní bonus

Francouzský prezident  vyhlásil výjimečný přestavbový bonus pro nejnovější generaci benzinových a naftových, hybridních a elektrických vozidel. Nárok budou mít tři čtvrtiny Francouzů (pokud jejich zdanitelný příjem bude nižší než 18 000 eur). Od státu dostanou 3000 eur a 5000 eur, pokud bude nové vozidlo elektrické . Systém vstoupí v platnost 1. června pro prvních 200 000 nákupů. „Je to úsilí o více než jednu miliardu eur, že stát souhlasí s podporou žádosti ,“ zdůraznil Emmanuel Macron.

100 000 elektrických terminálů od roku 2021

„Urychlíme rozmístění elektrických terminálů na celém území, abychom do roku 2021 dosáhli cíle 100 000 terminálů, původně stanoveného na rok 2022,“ oznámila hlava státu. Je pravda, že dnes je těžké najít elektrický terminál pro dobití auta.

Vyrábět ve Francii

Emmanuel Macron ukázal svou ambici: učinit z Francie předního výrobce čistých automobilů v Evropě s více než milionem čistých vozidel ročně vyrobených v roce 2025. Oznámil investici ve výši 8 miliard eur ve Francii, ale v roce Na oplátku se výrobci zavázali vyrábět ve Francii a konsolidovat svou výrobu na francouzském území.

„Je to pakt mezi státem, firmami a zaměstnanci sektorů, které uzavíráme. Stát poskytne sektoru pomoc přes 8 miliard. Výrobci přijali silné závazky, které spočívají v přesídlení do Francie a konsolidaci její výroby ,“ řekl Emmanuel Macron.

Výrobcům zařízení a subdodavatelským společnostem bude poskytnuta dotace ve výši 200 milionů eur. Pro modernizaci celého sektoru byl také vytvořen investiční fond ve výši 600 milionů eur. Stát poskytuje dvě třetiny částky, Renault a PSA poslední třetinu.

To je pro prezidenta republiky, aby podpořil firmy, aby „modernizovaly, investovaly do digitálu a robotizace výrobních řetězců“ .