Americký řetězec restaurací Taco Bell oficiálně vrací svou mexickou pizzu do prodeje

Taco Bell's Mexican Pizza
Taco Bell’s Mexican Pizza

Je to oficiální: Taco Bell po pokřiku fanoušků na sociálních sítích vrací zpět do prodeje svou oblíbenou mexickou pizzu.

Taco Bell odstranil milovanou položku ze svého menu spolu s dalšími čtyřmi jídly v listopadu 2020 ve snaze vytvořit rychlejší a „plynulejší“ restaurační menu a zážitek. Síť restaurací Taco Bell ale v pondělí oznámila, že mexická pizza se oficiálně vrátí 19. května v celých Spojených státech zpět do prodeje.

Mexická pizza se skládá ze dvou křupavých moučných skořápek, vrstvených fazolemi, omáčkou na pizzu, kořeněným hovězím masem, rajčaty a roztavenou směsí tří sýrů za 4,49 $. Existuje i vegetariánská verze bez kořeněného hovězího masa.

Poté, co byla položka menu vyříznuta, začaly mezi fanoušky Taco Bell vířit petice a kampaně na sociálních sítích, aby ji přinesli zpět. Rapper Doja Cat, oceněný cenou Grammy, se dokonce obrátil na TikTok.

„Ahoj, udělal jsem píseň o mexické pizze, protože ji tak miluji,“ vysvětlil Doja Cat v úvodu videa. „Přál bych si, aby to Taco Bell nepřerušilo před rokem.“

Dále zpívá speciálně napsanou píseň s textem jako: „Mám fazole, potřebuji maso, potřebuji skořápku s omáčkou a sýrem.“

Ale Doja Cat nebyla jediným fanouškem, který sehrál roli při návratu mexické pizzy, podle Taco Bell. Superfan Krish Jagirdar vedl petici Change.Org prosící o její vrácení, kterou podepsaly stovky tisíc zákazníků.

„Stejně jako mnoho indických Američanů, kteří vyrostli jako vegetariáni, jsme měli omezený přístup k ‚zábavnému‘ rychlému občerstvení, takže Taco Bell se stal mostem k sounáležitosti s americkou kulturou pro mnoho dětí, jako jsem já, které vyrostly v domácnostech přistěhovalců,“ řekl Jagirdar o oblíbená položka menu. „Právě proto to bylo obzvláště zničující, když byla v roce 2020 stažena z jídelníčku mexická pizza.“

Díky úspěchu své online petice se Jagirdar ocitl na konferenčním hovoru s týmem Taco Bell, když sdíleli zprávy o návratu mexické pizzy, „ukazující, že naslouchání jejich fanouškům je jasně zakotveno v jejich DNA.“

Taco Bell řekl, že členové odměn, kteří obdrželi „tajemnou odměnu“ během Super Bowl LVI, získají 19. května mexickou pizzu zdarma. Členové loajality také získají první bonbóny s včasným přístupem k položce menu počínaje 17. květnem.

„Naše menu je plné oblíbených fanoušků, ale Mexican Pizza je na vrcholu tohoto seznamu,“ uvedl v prohlášení Mark King, generální ředitel Taco Bell. „Od svého okázalého uvedení do menu v roce 1985 jako ‚Pizzazz Pizza‘ až po inspiraci při vytváření nechvalně známých znělek má Mexican Pizza dlouhou historii se značkou a jsem rád, že jsme mohli dát fanouškům to, po čem touží, a přinést naši klasickou mexickou Pizza domů, kam patří.“